Hol lehet kipróbálni a virtuális valóságot?

Magyarországon jelenleg sajnos még nem könnyű VR sisak közelébe kerülni. Ha van nagy kijelzővel és jó felbontással rendelkező mobiltelefonod, akkor legegyszerűbb módja a virtuális valóság kipróbálásának, ha néhány száz Ft-ért veszel egy Google Cardboardot, vagy bemész egy Samsung Experience Store-ba, ahol ki van állítva a Gear VR.

Az Oculus Rift DK2 kipróbálásának lehetőségét egy Facebook oldalon hirdetik, itt az eseményről készült videót meg is jelenítik a YouTube csatornájukon. Szintén DK2-zni van lehetőség a Sim-City szimulátorközpontban, itt azonban csak a teljes terem bérlésére van lehetőség, ami 25 000 Ft / óra, illetve a SimHouse-ban, ahol 10 000 Ft / óra a sisakbérlés díja.

A végleges Oculus Rift és a HTC Vive kipróbálására legkorábban valószínűleg valamilyen tech rendezvényen lesz lehetőség, érdemes figyelni a híreket.

Oculus Rift előrendelés

Oculus Rift előrendelésFelkerült, és végre le is járt a visszaszámláló az Oculus oldalán: az Oculus Rift CV1 január 6-tól előrendelhető $599-os áron. Ez kb. 175 000 Ft-ot jelent, legalábbis amerikai rendelés esetén. Az oldalon németországi címet megadva máris 700 Eurós árat láthatunk (kb. 220 000 Ft), amihez további 43 Euró (kb. 13 500 Ft) szállítási költség is társul. Itthon az áfa miatt vélhetően magasabb áron lehet majd hozzájutni a készülékhez. Az ár a várakozásokhoz képest jelentősen magasabb, jóllehet az Oculus alapítója, Palmer Luckey elmondása szerint így sem keresnek pénzt a hardveren.

A csomagnak a sisak mellett része a külső szenzor, egy Xbox One kontroller, egy Oculus Remote kontroller, kábelek, valamint mindenki megkapja a Lucky’s Tale és (az előrendelők) az EVE: Valkyrie című játékokat is. Az előrendeléssel biztosítod a helyedet az év második felében megjelenő Touch előrendelési sorában is. Pénzt csak a szállításkor vonnak le, előre nem kell semmit fizetni. Az első Rifteket várhatóan március 28-án fogják postára adni, áprilisban pedig néhány helyen már boltban is kapható lesz. A várható kiszállítási időpont az újonnan előrendelők számára folyamatosan növekszik, jelen sorok írásakor már júniusnál tart.

PC-vel egyben árult Oculus Rift változat februártól lesz előrendelhető $1499-os áron.

Az előrendelés első körben sajnos csak a következő országokból elérhető: United States, United Kingdom, Australia, Belgium, Canada, Denmark, Finland, France, Germany, Iceland, Ireland, Italy, Japan, Netherlands, New Zealand, Norway, Poland, Spain, Sweden, and Taiwan. Itthon tehát még várnunk kell erre a lehetőségre.

Azok, akik a Kickstarteren megrendelték a DK1-et, ingyenesen kapnak CV1-et is.

Új infók az Oculus Rift megjelenéséről

Az utóbbi napokban több új információ is kiderült az Oculus Rift várható megjelenésével kapcsolatban:

  • Az előrendelés idén már nem kezdődik meg, szilveszter után várható;
  • Minden előrendelő ingyenesen megkapja az Eve: Valkyrie nevű játékot a Rift mellé;
  • A Lucky’s tale nevű játék mindenkinek ingyen jár a Rift mellé;
  • Az Oculus Touch csak 2016 második felében fog megjelenni;
  • Palmer Luckey azt nyilatkozta, hogy egy olyan cég, akinek közvetlenül a hardver eladással kellene fenntartania magát, $1000 körüli összeget kérne a Riftért. Ez az Oculust tulajdonló Facebookra természetesen nem igaz, azonban egyesek szerint Palmer arra utalt, hogy a Rift a várhatónál drágább lehet (vagy a vetélytársak lesznek jóval drágábbak).

Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR és Gear VR specifikációk

A közeljövőben négy különböző igazán jó VR sisak közül választhatunk, közülük egy az, ami már kapható is a boltokban. Bár a hardver specifikáció nem kizárólagos – és nem is feltétlenül elsődleges – döntési szempont, érdemes lehet átnézni, mit is várhatunk.

Tovább olvasom

Milyen érzés a Gear VR-t használni?

A fűnyíró emberA virtuális valóság koncepciójával a 90-es évek elején találkoztam először, A fűnyíró ember című filmben. A Stephen King nevével fémjelzett, de a könyvéhez valójában semmiben sem kapcsolódó filmben a főhős egy giroszkóp és egy sisak segítségével merül el az akkori technika mellett nagyon high-technek tűnő virtuális világban, hogy aztán megsemmisítse a világot, vagy valami ehhez hasonló gonoszságot műveljen.
Tovább olvasom